Święta tuż, tuż. Trwają już ostatnie przygotowania i najwyższa pora pomyśleć o drobiazgach dla naszych bliskich i przyjaciół. Najmilsze upominki to oczywiście te własnoręcznie przygotowane. Moja dzisiejsza propozycja to prosta, tradycyjna szopka zamknięta w składanej karcie w sam raz na świąteczny podarunek.

Rozkładana karta z szopką.

Baza przypomina nieco zmodyfikowaną kartkę typu brama. Zmodyfikowaną bo  karta po złożeniu ma swoją grubość i to trzeba wziąć pod uwagę. Myślę, że baza w takiej formie spełniła swoje zadanie. Bardzo dobrze eksponuje całą scenkę a po złożeniu przypomina proste pudełeczko.

świąteczna, składana karta z szopką

świąteczna, składana karta z szopką

Na kartce dominuje czerń, ale wystarczy kilka stempli, trochę chlapań i już oddaje nastrój tej magicznej chwili. Deseczki na dachu szopki to kilka pasków papieru nieco podtuszowanych. Czasami nie warto trzymać się narzuconego przez wykrojnik pełnego kształtu. Można wykorzystać jedynie to co w danej chwili nam potrzebne np jedynie same postacie z całości, dodać coś od siebie i już można uniknąć powtarzalności.

świąteczna, składana karta z szopką

Karta po złożeniu jest praktycznie gotowa do wręczenia a przecież święta to czas rodzinnych spotkań i obdarowywanie bliskich drobiazgami. Wystarczy jeden wieczór, by przygotować niepowtarzalny upominek.

świąteczna, składana karta z szopką

świąteczna, składana karta z szopką

Produkty, których użyłam pochodzą ze slepu Zielone Koty a szczegółowy wykaz znajdziecie tutaj.

Na zakończenie korzystając z okazji, pragnę życzyć Wam ciepłych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższej rodziny i serdecznych przyjaciół.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

 Aleksandra

5 thoughts on “Bardzo tradycyjnie, po prostu szopka”

  1. Buenas Tardes, he visto tu postal Navideña y es preciosa. Para poder hacer algo similar son a base de troqueles y estampación de sellos. Podrías indicar, si es posible q material has usado? Gracias

    1. What exactly are you interested in? It is made of A4 paper, on a black background there are stamps and white ink, the rest are dies, the roof is paper strips tinted with ink.

  2. Piękna!!! Tak rzadko widuje się tradycyjne kartki Bożonarodzeniowe. Wszędzie misie, łosie i ptaszki;)

    1. Bardzo mi miło 🙂 to fakt, bardziej skłaniam ku tradycyjnym kartkom świątecznym, co prawda nie mam nic przeciwko misiom i ptaszkom, bo uwielbiam prace dla dzieci (sama przygotowałam takie grafiki do pobrania he, he) to jednak jest spora różnica między kartką dla dzieci, a kartką z okazji naszych tradycyjnych świąt Bożego Narodzenia. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *