Dzisiaj post z cyklu Wspominajki, czyli rzeczy, które powstały jakiś czas temu, a które warte są przypomnienia. Prosta dekoracja wielkanocna zrobiona rok temu, do której mam duży sentyment. Bardzo lubię motyw domków dla ptaków, ale też bardzo lubię pracować z beermatą.

Wielkanocna dekoracja domki dla ptaków z beermaty


Proste domki dla ptaszków zrobiłam z beermaty, pomalowałam i ozdobiłam gniazdkami  z  suszu i jajeczek czyli naprawdę szybka praca. Prosta ale wdzięczna dekoracja. Beermata bardzo dobrze sprawdza się w formach przestrzennych, bardzo dobrze się klei, jest lekka, sztywna, w miarę dobrze maluje. Same zalety, więc zastanawiam się dlaczego tak nie lubię używać tekturkowych elementów do zdobienia kartek?

Sklejanie elemenów domku z beermaty

Te niby deseczki to oczywiście również beermata. Chociaż o grubości jedynie 1mm, to jednak udało mi się zrobić przecierki imitujące stare deski.

Wielkanocna dekoracja domki dla ptaków z beermaty


Dzięki temu że tekturka miała tylko 1mm grubości otwory bez problemu wykroiłam wykrojnikiem. Obawiałam się jednak, czy przy tym 1 milimerze będą odpowiednio mocne, bo domki mają aż 20cm wysokości. Niepotrzebnie, po sklejeniu trzymają się naprawdę sztywno.

Sklejanie elemenów domku z beermaty
Wielkanocna dekoracja domki dla ptaków z beermaty

Na koniec zdobienie suszem i jajeczkami. Susz w pięknym miedzianym kolorze, prawda? mnie zachwycił.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *