Dzisiaj, w ramach kursu chciałabym Wam zaproponować dość nietypową kartkę komunijną. Chociaż z zewnątrz to prosta, minimalistyczna kartka z wianuszkiem, w środku skrywa niespodziankę w postaci elementu pop up. Temat Pierwszej Komunii wybrałam jedynie jako przykład do kursu, kartka oczywiście świetnie sprawdzi się na każdą inną okazję. Dodatkowo, bardzo łatwo można też zmienić kształt samego elementu pop up, na przykład na serce i  przygotować ciekawą kartkę na Dzień Mamy 🙂  Tym razem przy tworzeniu bazy obejdzie się bez schematu. Sam mechanizm jest wyjątkowo prosty do wykonania. Przydatne będą jednak wykrojniki lub narzędzie do wycinania kółek np takie firmy Vaessen Creative.

Na zdjęciach pokazuję wersję zarówno komunijną, gdzie ruchomym elementem jest koło, a także przykład kartki urodzinowej, w której pop up ma kształt serca. Jak widać kartkę łatwo można dostosować do własnych potrzeb zależnie od okazji.

Kartka komunijna typu pop up z wianuszkiem
Zbliżenie na ukwiecony wianuszek na kartce komunijnej
Zbliżenie na ukwiecony wianuszek na kartce komunijnej
otwarta kartka komunijna typu pop up
widoczny element pop up po otwarciu kartki
Kartka komunijna z ukwieconym wianuszkiem typu pop up.
przykład kartki pop up z ruchomym sercem
Kartka typu pop up z ruchomym sercem po otwarciu.
przykład kartki pop up z ruchomym sercem

Kurs przygotowany w ramach współpracy ze sklepem Zielone Koty i linki do wykorzystanych produktów znajdziecie na ich blogu, oraz pod filmem.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *