„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy….”


W tym szczególnym dniu życzę Wam najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia. Ciepłych, rodzinnych, pachnących ciastem i pomarańczami. Cudownych świąt, kiedy marzenia się spełniają.

Ostatnia świąteczna inspiracja to bombki dla zabieganych. Błyskawiczne do wykonania, nawet na ostatnią chwilę. Jednym słowem bombki last minute. Wystarczą medaliony z plexi i wykrojniki z wybranymi wzorami.
Dla usztywnienia wyciętego wzoru, z przeźroczystej folii wycięłam koła pasujące średnicą odpowiednio do środka każdej bombki, wykrojone elementy nakleiłam na przygotowane koła. Niektóre, drobne elementy delikatnie wytuszowałam i dodałam im przestrzenności.
Wybrałam wykrojniki, gdzie góra i dół mają znaczenie, więc zabezpieczyłam motywy przed przekręcaniem się w bombce. Dodałam po prostu zwykłą nitkę, którą wkleiłam między ornament i folię. Końcówki nitki zacisnęłam zamykając bombkę. To wystarczy, by nic się nie przekręcało w lewo czy prawo, by nagle anioł nie stanął na głowie. Miejsce łączenia połówek medalionów pokryłam grubą warstwą przeźroczystego żelu Heavy Body i nakleiłam duże, szklane kryształki imitujące lód, które z pewnością można zastąpić np mikrokulkami. Teraz wystarczy odłożyć do wyschnięcia żelu Heavy Body i ażurowe bombki gotowe.
Wesołych świąt 🙂

Ażurowe bombki świąteczne z kryształkami lodu
Dekoracja świąteczna - bombki z kryształkami lodu
Zbliżenie na kryształki lodu na bombce świątecznej
Ażurowe bombki świąteczne z kryształkami lodu

Świąteczne bombki są jednocześnie inspiracją dla Zielonych Kotów i tutaj znajdziecie pełną listę wykorzystanych produktów.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *