Świąteczne dekoracje nieważne czy duże czy małe, bardziej pracochłonne czy takie na szybko  z pewnością pięknie budują nastrój w domu jeszcze długo przed tym nim rozbłyśnie świąteczne drzewko.

Jedną z propozycji na dekorację są bombki przestrzenne. Trzeba przyznać mają niezwykły urok.

dekoracja-bombka3D-z-zimowym-krajobrazem

Do ich wykonania wykorzystałam plastikowe bombki w kształcie kropli w których wyciełam otwór. Środek pomalowałam na granatowo a z zewnątrz na biało cieniując delikatnie ciemym złotem. Zabezpieczyłam lakierem.

Śnieżny krajobraz umieszczony w bombce to po prostu wycięte wykrojnikami elementy umieszczone na styropianowej formie pasującej wielkością do bombki. Po przygotowaniu kompozycji na styropianowej podstawie wkleiłam klejem na gorąco w środek bombki.

dekoracja-bombka3D-z-zimowym-krajobrazem

dekoracja-bombka3D-z-zimowym-krajobrazem

Ośnieżyłam wycięty otwór dodając sople. Dla mnie najlepszym sztucznym śniegiem jest szpachla Flugger Easy Filler. Jest prawdziwie śnieżnobiała, łatwo się kładzie wystarczy delikatnie rozrzedzić wodą. Sople również wycięłam wykrojnikiem i chociaż użyłam grubego ( 300g ) papieru to dla dodatkowej sztywnośkci pomalowałam również szpachlą Fluggera. Na koniec szczypta brokatu.

dekoracja-bombka3D-z-zimowym-krajobrazem

 

Mam nadzieję że ten śnieżny krajobraz w bombce w nieco innym wydaniu przypadnie Wam do gustu.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *