Dzisiaj proponuję zabawę, zabawę z dziećmi w świąteczne dekorowanie. Teraz, kiedy niestety siedzenie w domu stało się przymusem szukamy zajęć dla siebie, a z pewnością jeszcze bardziej dla naszych dzieci. Te proste ozdoby, chociaż dobrze znane, jednak wykonane samodzielnie z pomocą mamy sprawią radość każdemu maluchowi. Nawet jak nie będą idealne to i tak będą najpiękniejsze 🙂

Nie masz wykrojników? spokojnie, wszystko można wyciąć nożyczkami, to nic trudnego.

Pierwsza propozycja to zawieszki – baranki. Użyłam wykrojników, które po prostu miałam. Tułów to koło z falbanką, głowa i uszy to jajka, nóżki kółko przecięte na pół, a czupryna na głowie to chmurka. Wystarczy dorysować oczy, pyszczek, skleić elementy na taśmie dystansowej i dodać sznureczek.

Wielkanocna ozdoba do wykonania z dziećmi - baranek zawieszka

Następne to kurki jako ozdoba do postawienia. Prosty pas papieru sklejamy tworząc rulon. Górną i tylko górną część sklejamy wkładając w środek grzebień kurki wykonany u mnie z kwiatka i kilka piórek na ogonek. Mogą być też kolorowe paski papieru. Wystarczy dodać resztę elementów i gotowe.

Wielkanocna dekoracja do wykonania z dziećmi - kurki

Ostatnia propozycja to zajączek na patyczku. I tu ponownie baza to kolo, pyszczek to jajka, łapki to przecięte koło a resztę po prostu wycięłam nożyczkami. By schować patyczek z tyłu przyklejamy takie samo kolo bazowe. Patyczek jest w środku i zostaje tylko doklejenie ogonka.

Wielkanocna ozdoba do wykonania z dziećmi - zajączek na patyczku

Mam nadzieję, że tegoroczne dekorowanie z dziećmi wniesie nieco radości w tym pełnym niepokoju czasie. A tutaj znajdziecie wykaz produktów, których użyłam.

Miłej zabawy 🙂

Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *