Wspominajki to cykl prac, które wykonałam dawno temu, do których, przyznaję mam sentyment. Minęło trochę czasu od kiedy powstały, może jednak warte są przypomnienia? Co teraz zrobiłabym inaczej?

Jako pierwszą przypomnę nostalgiczną kartkę bardzo na czasie, bo z okazji Dnia Babci. Kartka z założenia miała być koronkowa i oczywiście, z kwiatami. Tutaj koronkę imitują elementy wycięte wykrojnikiem a kwiaty są zarówno w tle, jak i zrobione z papieru. To chyba jedne z pierwszych kwiatów jakie zrobiłam.

Nostalgiczna kartka z okazji Dnia Babci

Nostalgiczna kartka z okazji Dnia Babci

Dlaczego właśnie ta karteczka znalazła się w moich wspominajkach? Z powodu bazy. Bardzo lubię wszelkie przestrzenne formy. Moda nigdy nie była dla mnie wyznacznikiem, więc modne czy nie, ja poprostu lubię te dziwaczne konstrukcje 🙂

Ta baza to brdzo prosta forma do wykonania i daje się szybko modyfikować na różne sposoby.  Przeszkadza mi jedynie to, że lubi się rozjechać, a przecież powinna sztywno się trzymać na stojąco jako bądź co bądź, kartka przestrzenna.

Nostalgiczna kartka z okazji Dnia Babci

Środek tego typu karteczki prezentuje się całkiem dobrze, jest dużo miejsca na życzenia, po bokach odstają jedynie dwa wąskie pasy, które w sumie nawet dodają uroku.

Kartka po złożeniu jest płaska i daje się spokojnie włożyć do koperty. Tutaj jednak same kwiaty dodają grubości i do zapakowania wykorzystałam kopertę przestrzenną.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Aleksandra

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *