Maj powoli dobiega końca, jeszcze chwila i zakończy się też sezon komunijny. Jeszcze pod koniec sezonu moja dzisiejsza propozycja. Bardzo delikatna, wręcz zwiewna kartka z okazji Pierwszej Komunii dla dziewczynki. Oszczędna w dodatkach, prosta i dzięki użytej kalce niezwykle „lekka”.

Kartka z okazji Pierwszej Komunii dla dziewczynki
Kartka z okazji Pierwszej Komunii dla dziewczynki

Bardzo lubię ten efekt delikatnej mgiełki jaki daje kalka techniczna. Muszę jednak przyznać, że nie należy do łatwych materiałów. Nie znosi wody i nie toleruje żadnego kleju czy taśmy klejącej. Trzeba się trochę natrudzić żeby dobrze ją wkleić i nie zostawić plam.

Delikatna kartka komunijna z użyciem kalki

W tle, tuż pod kalką dodałam symboliczny krzyżyk. Prosty i delikatny, tak by pasował do całości. Jednak główną dekoracją jest piękny wianuszek, który nie tak dawno pokazał się w sklepie Zielone Koty. Zależało mi na podkreśleniu bieli kwiatów dlatego nieco podcieniowałam akwarelą gałązki wianuszka.

Kartka z okazji Pierwszej Komunii dla dziewczynki zbliżenie na wianuszek

W środku wianuszka umieściłam napis IHS na kole wyciętym również z kalki. Całość uzupełnia szyfonowa wstążka, delikatna podobnie jak kalka. Na koniec kilka perełek Nuvo Cristal Drops.

Delikatna kartka komunijna napis IHS w zbliżeniu
Kartka z okazji Pierwszej Komunii dla dziewczynki

Myślę, że kalka spełniła swoje zadanie. Delikatna, bardzo „lekka” kartka z okazji Pierwszej Komunii dla dziewczynki.

Pełną listę wykorzystanych materiałów znajdziecie tutaj.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Aleksandra

2 thoughts on “Zwiewnie i lekko na komunię”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *