W tym wyjątkowym dniu życzę Wam zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Niech będzie to czas pełen ciepła, radości i optymizmu, ale też wytchnienia po tym długim, męczącym roku.

Tegoroczne święta będą zupełnie inne niż te, które znamy. Może warto postarać się, by choć inne to jednak nie były gorsze. W tym roku szczególnie warto więc zadbać o wyjątkowy świąteczny nastrój i dekoracje domu. 
Dzisiejsza inspiracja to trzy ozdoby świąteczne do wyboru. Co je łączy? Prostota i szybkość wykonania. Wystarczy kilka wolnych minut, klej, papier, nożyczki i parę przedmiotów z kuchni. 

Stroik z choinkami


Pierwsza propozycja to stoiki z choinkami. Jako bazę wykorzystałam popularne puszki. Okleiłam je dwoma warstwami papieru, z przodu dodałam prosty napis, po bokach dokleiłam metalowe uchwyty. Środek wypełniłam styropianem, a w nim umocowałam papierowe choineczki na patyczkach. Wypełniłam zielonym chrobotkiem, całość delikatnie ośnieżyłam i obsypałam kryształkami.

Dekoracja świąteczna w stylu vintage z papierowymi choinkami z wykorzystaniem popularnych puszek
pokaz jak wykonać prostą choinkę z papieru scrapowego
Stroik z gwiazdką

Dla romantyków ażurowe gwiazdki i koronka. Subtelna dekoracja stołu. Tu również bazą są puszki. Tym razem ozdobione papierem  czerpanym, koronką i bawełnianą tasiemką. Patyczek pobieliłam i zamocowałam gwiazdki z dwóch stron. Wykończenie to ponownie chrobotek i mnóstwo kryształków. 

Dekoracja świąteczna z ażurowymi gwiazdkami i koronką.
Zimowa scenka w słoiczku

Na koniec dekoracja bardzo lubiana przez wszystkich – zimowa scenka zamknięta w słoiczku. Wersja do wykonania w 20 minut. Niżej, na zdjęciu pokazałam jak wykonać błyskawiczny domek. Pasek papieru craftowego bigujemy, a na daszku nacinamy komin. Mój domek ozdobiłam białym Gelly Roll tworząc pierniczkową chatkę, dodałam też choinki i ośnieżyłam wykorzystując Crystal Drops. Umocowałam na styropianie ze starej bombki, po włożeniu do środka słoiczka obsypałam solą kuchenną. Sól jest stosunkowo ciężka i ładnie trzyma styropian na miejscu. Dużym plusem jest też to, że nie elektryzuje się i nic się nie klei do ścianek słoika.

Zimowa scenka zamknięta w słoiczku jako dekoracja świąteczna- papierowy domek i choinki imitujące pierniczki
Zdjęcie pokazuje jak wykonać minimalistyczny domek do dekoracji świątecznej

Mam nadzieję, że propozycje przypadły Wam do gustu i zainspirowały na tyle, by wykonać własne wersje 🙂

Przykład dekoracji świątecznych jest też moją inspiracją dla Zielonych Kotów i tam też znajdziecie listę wykorzystanych produktów.

Życzę wesołych Świąt 🙂

Aleksandra

2 thoughts on “Dekoracje świąteczne w kilka minut.”

    1. Dzięki Aga 🙂 też trochę odpoczywam, głównie od internetów wszelkich i dopiero teraz zobaczyłam Twój komentarz. Wszystkiego dobrego w tym nowym roku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *