Witam Was serdecznie w nowym roku.

Dzisiaj zapraszam na kurs krok po kroku, gdzie pokażę jak łatwo i prosto można przygotować kartkę Triple Pop Up Cube. To kolejna kartka typu po-up, która mnie urzekła swoją prostotą. Niewielka karteczka, która po rozłożeniu przypomina piramidkę z klocków, z kolei złożona spokojnie mieści się w kopercie. To z pewnością duża zaleta. Z pewnością świetnie sprawdzi się w pracach dla dzieci.

Dziecięca kartka Triple pop up cube - rozłożona przypomina piramidkę z klocków
Dziecięca kartka Triple pop up cube - po złożeniu mieści się w kopercie

Jak to jest zrobione?

Baza jest wyjątkowo prosta do przygotowania. Potrzebujemy jeden arkusz grubszego papieru A4, z którego odcinamy pas na 20cm. Na schemacie pokazałam linie bigowania i cięcia. Jak widać nic trudnego. Najpierw bigujemy co 5cm, a później odcinamy proste pasy, tak jak na rysunku.

Szablon na bazę kartki triple pop up cube

Nasza baza to po prostu trzy pasy papieru jednakowej długości, zbigowane w jednakowych odstępach.

Kurs na kartkę Triple Pop Up Cube - przygotowanie bazy

Przygotowane elementy oklejamy wybranym papierem pomijając ostatni kwadracik węższych pasków. Właśnie tym bokiem połączymy „klocki” w całość. Mój papier jest dość sztywny i w środku okleiłam jedynie te pola, które będą widoczne po rozłożeniu, inaczej kartka byłaby jednak zbyt gruba. Sklejamy wszystkie przygotowane pasy, tworząc sześciany.

Kurs na kartkę Triple Pop Up Cube - przygotowanie bazy
Kurs na kartkę Triple Pop Up Cube - sklejanie elementów bazy

Pora połączyć wszystko w całość. Ścianki mniejszych klocków, które pozostały bez ozdobnego papieru smarujemy klejem i doklejamy do większego od dołu do połowy. Najwygodniej zrobić to rozkładając sześciany na płasko.

Kurs na kartkę Triple Pop Up Cube - sklejanie elementów bazy
Kurs na kartkę Triple Pop Up Cube - przygotowanie bazy

Teraz pora na dekorowanie. Moje ozdoby to zabawki dla maluszka. W centrum duży misiu umieszczony dokładnie na rogu kostki. Jak umocować misia, by znalazł się na środku i trzymał się pewnie przy składaniu czy rozkładaniu kartki? To proste, wystarczy wyciąć np kółeczko czy kwadracik. Zgiąć w połowie, jedną połówkę przyklejamy do ścianki sześcianu, na drugą połówkę i tylko połówkę tego kółeczka przyklejamy misia. Identycznie w ten sam sposób umocowałam napis pod misiem. Wszystko trzyma się pewnie i dokładnie na środku.

Kurs na kartkę Triple Pop Up Cube - elementy dekoracyjne
Kurs na kartkę Triple Pop Up Cube - mocowanie elementów dekoracyjnych
Kurs na kartkę Triple Pop Up Cube - mocowanie elementów dekoracyjnych

W tej karteczce jest oczywiście miejsce na życzenia. Wystarczy przygotować kartkę o szerokości 9,6cm i około 12 lub 13cm. Ozdabiamy górę według uznania i dodajemy sznureczek. Gotową kartę z życzeniami wkładamy w środek wysokiego „klocka” w momencie składania kartki. Po złożeniu warto kartkę przewiązać sznureczkiem.

Kurs na kartkę Triple pop up cube -  miejsce na życzenia
Dziecięca kartka Triple pop up cube - rzłożona mieści się w kopercie

Mam nadzieję, że ta forma pop-up przypadła Wam do gustu a kurs zachęcił do wykonania własnej wersji kartki Triple Pop-Up Cube 🙂

Ten kurs możecie również zobaczyć na blogu Zielonych Kotów i tam jest pełna lista wykorzystanych produktów.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *