Dzisiaj zapraszam Was na szybki kurs na kartkę sztalugową w nieco innej postaci. Kartka niezwykle prosta do wykonania i oczywiście po złożeniu mieści się w kopercie jak na sztalugę przystało. Dla mnie to zawsze duży plus. Jako przykład przygotowałam kartkę dla maluszka. Stąd pastelowe kolory i  kolorowany kredkami stempel zabawnej żyrafy.

Kartka sztalugowa z żyrafą z okazji roczku.

Do wykonania konstrukcji kartki potrzebne będą:

  • baza A6 w wersji pionowej 
  • pas papieru o wymiarach 28×9,5 cm. 

Jedną część gotowej bazy A6 bigujemy w połowie i również w połowie bigujemy przygotowany pas papieru. Na zdjęciu widać jak powinne wyglądać części tej nietypowej sztalugi. Prawda, że prosto? 

Nietypowa kartka sztalugowa - elementy podstawowe

Podstawowe elementy gotowe i już można przejść do dekorowania. Ta kartka ma sporo miejsca do ozdabiania. Myślę jednak, że to bardziej zaleta niż wada 😉 Przy planowaniu dekoracji pamiętać trzeba jedynie, że baza A6 będzie odwrócona. W naszej sztaludze góra będzie podstawą.

Etapy dekorowania kartki sztalugowej

Teraz pora złożyć wszystko w całość.  Węższy panel wklejamy w środek bazy tak jak pokazują zdjęcia. Jak widać nic trudnego.

Złożenie w całość podstawowych elementów kartki sztalugowej.
Złożenie w całość podstawowych elementów kartki sztalugowej.

Pozostaje jeszcze dodać niewielki ogranicznik, który będzie trzymał naszą sztalugę. Warto przykleić go z niewielkim dystansem, by ułatwić składanie i rozkładanie kartki. Ja wybrałam stempelkowy, prosty napis.

Zbliżenie na ogranicznik w nietypowej kartce sztalugowej.

Mam nadzieję, że ten rodzaj kartki sztalugowej przypadnie wam do gustu. W środku jest sporo miejsca na umieszczenie życzeń, a nawet zmieści się kieszonka na pieniądze gdy zajdzie taka potrzeba.

Kartka sztalugowa z żyrafą z okazji roczku.
Kartka sztalugowa z żyrafą z okazji roczku - środek kartki po rozłożeniu
Kartka sztalugowa z żyrafą z okazji roczku - środek kartki po rozłożeniu

Listę produktów wykorzystanych do stworzenia tej kartki sztalugowej znajdziecie na blogu Zielonych Kotów. Jeżeli lubicie kartki sztalugowe, ale nieco odmienione to proponuję jeszcze zajrzeć do kursu na sztalugę narożną. To również bardzo ciekawa odmiana kartki sztalugowej.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Aleksandra.

2 thoughts on “Nietypowa kartka sztalugowa – kurs.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *