W internecie świąteczne inspiracje przewijają się coraz częściej.
Dzisiaj, jako inspirację dla Zielonych Kotów i ja proponuję świąteczną kartkę, tym razem w kształcie bombki. Użyłam gotowej bazy z Rzeczy z Papieru i wykrojnika z domkami, który nie tak dawno pokazał się w sklepie. Ten wdzięczny, świąteczny motyw chyba nigdy się nie znudzi 🙂 

Świąteczna kartka w kształcie bombki z widokiem ośnieżonych domków.
Świąteczna kartka w kształcie bombki - zbliżenie


Pracę nad kartką zaczęłam od przygotowania wykrojonych domków. W miejscach, gdzie chciałam dodać śnieg, pomalowałam białą farbką Colorex, która świetnie radzi sobie nawet z ciemnym papierem. Po wyschnięciu, na dachy dodatkowo nałożyłam brokatową konturówkę Nuvo. Ta konturówka jest półprzeźroczysta i  jeżeli zależy nam na uzyskaniu czystej bieli, to warto pod nią położyć białą farbkę w przypadku ciemnego tła. Ma za to w sobie delikatnie mieniący się brokat. Z pewnością przyda się w przypadku świątecznych prac.

Zbliżenie na ośnieżone domki we wnętrzu kartki świątecznej w kształcie bombki
Świąteczna kartka w kształcie bombki z widokiem ośnieżonych domków.

Następnym krokiem było przygotowanie tła. Miejsce, gdzie zaplanowałam umieszczenie domków wytuszowałam tuszem Distress Antique Linien i dodałam kilka stempelkowych gwiazdek.
Wszystkie przygotowane elementy skleiłam, używając taśmy dystansowej. Na koniec dodałam napis napisany ręcznie za pomocą białego pisaka Sakura.

Świąteczna kartka w kształcie bombki z widokiem ośnieżonych domków.

Listę produktów wykorzystanych przy tworzeniu tej kartki świątecznej znajdziecie tradycyjnie już, na blogu Zielonych Kotów.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Aleksandra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *